| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination Style | Solder |
| Coil Voltage (DC) | 24 V |
| RoHS | Compliant |
| Must Release Voltage | 2.4 V |
| Must Operate Voltage | 18 V |
| Packaging | Box |
| Height | 20.8 mm |
| Width | 12.6 mm |
| Contact Material(Contact Finish) | Ag |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -30 °C |
| Relay Type | Relay, Telecom |
| Release Time | 8 ms |
| Operate Time | 15 ms |
| Length | 29 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
